Cvičte efektivně a správně – Jak si vybrat ideální cvičební podložku?

Rádi si chodíte zacvičit nebo se teprve k tomu chystáte? Při cvičení je důležité správné oblečení ale i vybavení. Víte, jak vybrat správnou cvičební podložku?

Cvičte efektivně a správně – Jak si vybrat ideální cvičební podložku?

Cvičení je pro naše tělo důležité v mnoha ohledech a rozhodně není dobré jen kvůli udržení štíhlé linie. Ať už jsou ale vaše důvody jakékoliv, určitě chcete cvičit co nejvíce efektivně a cítit se během toho komfortně. Pro cvičení je důležité vybrat si nejen vhodné oblečení ale také vsadit na vhodnou a pohodlnou podložku. Jak takovou podložku vybrat a na co se zaměřit? Není totiž každá podložka stejná a na trhu najdete mnoho možností.

pexels-photo-2294353

Jak se zorientovat?

Dneska existuje hned několik typů podložek a vybírat je musíme určitě ne jen podle ceny nebo toho, jak se nám líbí. Na výběr jsou cestovatelské podložky, podložky pro cvičení jógy, podložky pro rychlé nebo pomalé cvičení a podobně. Záleží ale i na našem typu postavy, na naší výšce nebo váze. Vhodně zvolená podložka na cvičení ale dokáže cvičení zefektivnit a také se budete cítit při svých sportovních výkonech mnohem lépe. Rozhoduje pak také materiál, ze kterého je podložka vyrobena, v poslední době jsou všude vyzdvihovány přírodní materiály a ty se hojně využívají i na výrobu podložek na cvičení, těm z PVC tak můžete dát už klidně sbohem.

pexels-photo-374101

Co se týče výběru podle postavy, platí, že pro štíhlejší osoby a osoby s nižší tělesnou hmotností se hodí měkčí typy podložek, pro lidi silnější jedince s vyšší váhou naopak stačí podložky tenčí. Samozřejmě pak záleží i na tom, kde budeme cvičit, jinou podložku zvolíme pro cvičení venku a jinou pro tu, kterou sebou bereme do tělocvičny nebo s ní budeme cvičit doma.

Správná opora

Například pro cvičení jógy jsou určeny zcela speciální podložky, protože je kladen důraz na to, aby měla podložka dostatečné protiskluzové zabezpečení, cvičení pak nemůže být narušeno a všechny cviky jsou prováděny správně. Stejně tak se rozlišují podložky pro pomalé cvičení a pouhé protahování a naopak podložky určené pro rychlejší a rytmičtější cvičení. Pokud cvičíte třeba kvůli bolestivým zádům, také budete volit jinou podložku.

Samozřejmě sledujte i šířku podložky, protože na podložku by se člověk měl vejít celý i s rukama. Samotný vzhled je už jen doplňujícím parametrem.