4.1.2018

Elektrifikace na dobu nezbytnou

Od devene

Majitelé víkendových chat nebo i chalup mají někdy jeden malý problém. Mají sice střechu nad hlavou, ale není v ní instalována jediná zásuvka. Ani by tam nebyla nic platná. Není sem prostě zaveden elektrický proud. Možná, že se to zprvu může e zdát ohromně romantické, ale to asi téměř každého časem přejde.

výroba elektřiny

  • Ve chvíli, kdy se romanticky založený pár rozroste do velikosti rodiny, chce to vymyslet nějaké vhodné řešení.

Tím nejjednodušším je generátor na výrobu elektřiny. V tomto případě je jistě lepší variantou si přístroj koupit. Budete ho s největší pravděpodobností potřebovat vícekrát. Pokud víte, že jeho služeb využijete pouze jednou nebo možná párkrát, pak by byla koupě asi zbytečnou investicí. Stačilo by si ho pouze pronajmout. Určitě vyjde takové řešení mnohem levněji.

Nebuďte potmě

Pronájem využívají většinou pořadatelé různých akcí, které probíhají v přírodě nebo v místech, kde není po nějaké zásuvce ani vidu ani slechu. Může se jednat například o fotbalové utkání mezi dvěma týmy ze sousedních vesnic.

  • Diváci se budou jistě dožadovat občerstvení a bez proudu by to bylo komplikované.
  • Jestliže by se zápas protáhl do večerních hodin, pak by se místním fotbalistům nechtělo pobíhat po trávníku s baterkami.

    • I když pro diváky by to mohla být docela netradiční zábava.
    • Zejména, pokud právě to jejich mužstvo nemá přílišné vyhlídky na úspěch.

zařízení

Generátory ale rozhodně neslouží jako dodávka proudu pouze na zábavné akce.Jejich služby jsou potřebné i při různých stavbách silnic nebo inženýrských sítí. Našli bychom je i ve ski areálech, kde je k nim připojena technika, která je potřebná k jejich provozu. Jestliže uvažujete o využití této možnosti, pak není problém dovézt generátor až na místo určení a tam ho odborně zapojit. Po skončení akce zkušení pracovníci opět vše odborně odpojí a odvezou.