Jak ulehčit psům horké letní dny

Horké letní dny jsou v posledních letech standardem a většina našich psů není na takové počasí zvyklá. Trpí nejvíce ti, kteří mají dlouhou a hustou srst? Nebo naopak krátkosrstí psi? Máme spoustu možností, jak našim psům pomoci zvládnout horké počasí, některé jsou dražší či levnější ale nemusí vás zruinovat.
chundelatý psík
Tak v první řadě dejte na vašeho psa. Každý pes je jiný, zatímco jednomu bude vyhovovat, když bude přes největší parno doma v chladné chodbě, další si v největším horku s radostí lehne na sluníčko. Psovi pravidelně doplňujte vodu a měňte ji, aby ji neměl teplou. Snažte se na vycházky chodit hned ráno a poté později večer, tak aby pes nebyl přes největší horko vystavený zvýšené aktivitě.
Pokud má váš pes rád vodu, dopřejte mu koupel v rybníku či v potoce klidně 2x za den akorát hlídejte, aby se mu nezapařila srst, pes musí vždy dobře vyschnout! Psi, kteří vodu milují vás budou za možnost zaplavat si milovat. Nejen že se tím zchladí, ale uspokojí také svou touhu po koupání. Typickým příkladem jsou psi plemene Zlatý retriever, ti totiž vodu většinou vyloženě milují.
Dlouhosrsté psy můžete ostříhat, zde se však setkávají dva názory. Jeden tvrdí, že stříhání není pro psa dobré, vystavuje jeho kůži slunečním paprskům a tím ji zahřívá – srst zde působí coby termoregulační vrstva. Druhý tábor stříhání podporuje s tím, že psovi odlehčí a nebude mu takové horko. Poraďte se s veterinářem a stříhání když tak určitě nechte na odborníkovi.
psí spánek
Chladící podložky jsou pro psy velkým plusem. Můžete je psům poskytnout jako chladící místo v místnosti, kde nejčastěji polehávají. Pokud máte možnost být se psem na zahradě, pak se zdržujte spíše ve stínu. Psovi také můžete rozdělit žrádlo do více denních dávek tak, aby se v horku příliš nenacpal a nebylo mu ještě hůře než doposud.
Ať máte jakéhokoli psa, vězte, že horké dny pro něj mohou být utrpením a bude raději ležet v chladu, v klidu a spát, než běhat po lese či po loukách. Dopřejte psovi klid a odpočinek v chladné místnosti.

Nezařazené