20.3.2018

Přípravek chlor šok

Od devene

K čemu se používá? Pro jaký účel přesně slouží a co je to vlastně za přípravek? Tento přípravek se přidává do venkovního bazénu, a to v případě, když máme problémy s koncentrací aktivního chloru ve vodě. Je určen k rychlému – šokovému navýšení koncentrace aktivního chloru ve vodě. Venkovní bazény často na tuto problematiku trpí, a proto jsou zde tyto přípravky, které daný problém co nejrychleji a dlouhodoběji napraví, abyste se zanedlouho opět mohli radovat z domácího venkovního koupání a osvěžování.

odpočinek u vody

Běžné kontroly určitě pomohou

Kontroly vody by se pomocí testerů měly provádět pravidelně a to nejenom na zjišťování koncentrace chloru, ale také na hodnoty ph a dalších oblastí. Abychom si vždy mohli být jistí, že se koupeme ve zdravé a čisté vodě, je potřeba dbát na její hygienu a proto je potřeba, abychom pravidelně hodnoty kontrolovali. Každému se však může stát, že při běžné kontrole narazí na problém.

Pokud najednou zjistíte, že voda neobsahuje žádný chlor, pak je potřeba to napravit. Použijete právě přípravek chlor šok, v doporučené dávce, která je vždy uvedená již přímo od výrobce. Jedná se o sypký granulovaný přípravek, který se rozpustí v malém množství pitné či bazénové vody a následně se aplikuje do vody v bazénu. Koncentraci najdete vždy na návodu od výrobce. Díky tomu se navýší aktivní chlor ve vodě a bude zde působit i z dlouhodobějšího hlediska.

relax na slunci

  • Organicky vázaný aktivní chlor tvoří účinnou složku produktu. Ten má výrazně delší čas rozkladu než je tomu například u anorganicky vázaného aktivního chloru.
  • Pro rychlé a dočasné navýšení koncentrace aktivního chloru slouží tedy náš produkt Chlor shock, pro trvalejší navýšení koncentrace chloru volte naopak tento přípravek Chlor šok, obsahující organicky vázaný aktivní chlor.

Udržujte vodu v domácích podmínkách vždy čistou a průzračnou a používejte nejenom pravidelných kontrol, k čemuž nejlépe slouží testery vody, ale také další přípravky, které pomáhají udržet vodu v její hygienické a nezávadné čistotě. Jenom tehdy můžete mít jistotu, že plavání bude zdraví prospěšné a nebude Vám na těle a na pokožce škodit. Myslete proto nejenom na sebe, ale také na děti a ostatní rodinné účastníky.