25.12.2020

Ruční frézka do dílny

Od devene

Ruční frézka se nám v dílně může opravdu hodit, protože díky ní například můžeme hezky obrábět hrany dřeva. Musíme k ní mít také vhodné frézy.

Ruční frézka do dílny

Kutila potěší

Jestliže často pracujete se dřevem, tak se Vám tento stroj opravdu vyplatí, protože takto můžete snadno tvořit lamely, spoje, drážky a mnoho dalších prvků. Frézku totiž pohodlně vezmete do ruky a snadnými pohyby začneme za pomocí frézy frézovat potřebný výrobek. Samozřejmě ruční frézka je o něco jednoduší a mnohem menší než ta klasická, takže právě k obrábění dřeva v dílně je ideální. O odběr třísky se stará nástroj, jenž vykonává hlavní řezný otáčivý pohyb, přičemž u lepších strojů se dají otáčky nastavovat.

obrábění kovu

Takové přístroje jsou sice dražší, ale mají více funkcí a někdy jsou navíc kvalitnější. Je to hlavně o tom, jak často budete frézku používat, k jakým účelům a zároveň jaký máte rozpočet pro tento nákup. Rozhodně byste se měli dívat na parametry, protože s kvalitním zařízením se skutečně lépe pracuje. Navíc je lepší si koupit jedno dražší než levnější, které nám bohužel nemusí moc dlouhou dobu vydržet třeba kvůli levným použitým materiálům.

Správná frézka

Aby mohl takový stoj správně fungovat, tak rozhodně potřebuje vhodné nástroje. Konkrétně u frézování nám odebírá materiál vícebřitý nástroj zvaný frézka. Musí mít určitý počet břitů a jejich správnou geometrii, aby se třísky odebrali skutečně hezky a bez zádrhelů. Samozřejmě se musí vše správně spočítat a vyrobit, takže je to celkem věda, ale za výsledek za to opravdu stojí. K výrobě všemožných tvarů nám slouží technická fréza i-nastroje.cz, protože těch se vyrábí celá řada.

obráběcí nástro

U těchto nástrojů se často používá rychlořezná ocel, protože ta je na nástroje opravdu vhodná, kdy má vysokou odolnost. Na tomto webu nejdete veškeré produkty kromě názvu také pod příslušnou normou, čímž se zajistí, že Vám bude koupený produkt naprosto vyhovovat a pasovat. Samozřejmostí jsou zde nízké ceny, protože musíme se dívat na frézování i z ekonomického hlediska, abychom jenom za samotné nástroje nedalo zbytečně moc peněz.