28.2.2023

Skvělá kultura

Od devene

Jsem opravdu moc ráda, že jsem hodně kulturní člověk, protože absolutně nevím, co bych dělala, kdybych vůbec nechodila za kulturou. A za kulturou jsme už chodili vlastně už od školky. Protože si vzpomínám taky na ty časy, kdy k nám do školky jezdilo různé dětské ¨malé divadlo, které bylo pojízdné. Takže jsme jako malé děti nemusely běhat někam do města, které bylo velice daleko. Protože já jsem z vesnice, kam jsem taky chodila do školky. A musím říct, že vesnice je opravdu skvělá hlavně pro děti ze školky, protože tam je opravdu mnoho využití, jak si hrát venku.

Ráda chodím do kina.

Takže jako malá holka ve školce jsem si taky hrála s dětmi na zahradě, kde bylo opravdu příjemně. Bylo to lepší než ve městě. A proto, abychom taky měli nějaké kulturní vzdělání, tak za námi jezdilo zmíněné pojízdné divadlo. A opravdu hodně se mi to líbilo a moc ráda na to vzpomínám. A později, když jsem šla už do první třídy, tak to už bylo ve městě. Protože u nás na vesnici škola vůbec nebyla, což byla veliká škoda. Ale celou základní školu jsme taky chodili se školou do kina a taky do divadla.

Známá Marylin Monroe.

A mě to opravdu hodně bavilo a jsem ráda, že jsem tohle mohla poznat zavčas, abych si to oblíbila a vryla do paměti, protože už i v dospělosti, kdy mám malého syna, tak ho taky učím tomu, že kultura je pro člověka velice důležitá a taky mu říkám, jaké má naše zem kulturní dědictví. A víte vůbec, co to znamená kulturní dědictví? Pokud tohle nevíte, tak se stačí podívat na internet a tam se vám všechno zodpoví. Budete vědět nejenom, co je kulturní dědictví, ale taky zjistíte, třeba jaké krásné představení dávají v divadle v Brně anebo v Praze a nebo na co půjdete třeba například dnes večer do kina. Já si myslím, že kolem mě je jistě hodně lidí, kteří mají rádi kulturu. Ale nedají to nějak najevo. Zjistila jsem, že se třeba taky někdo za svůj vkus taky stydí.