22.6.2020

V dětském stanu budou mít vaše ratolesti dostatek soukromí

Od devene

Výchova ratolestí není rozhodně snadná záležitost a pochopitelně velice záleží na tom, jaký k nim zvolíme přístup, zda je budeme respektovat jako jedinečnou osobnost, nebo jim vnutíme svůj vlastní životní model a vzor. Ať už rodiče volí jakýkoli způsob výchovy, měli bychom jim ponechat vlastní prostor a soukromí.

hrající si děti

Děti mají spoustu energie, nebývají zatížené předsudky a v atmosféře vzájemné důvěry jsou otevřené, hravé, a milují přítomnost rodičů či kamarádů. Občas ovšem zatouží po svém vlastním teritoriu, tak jak to bývá i u zvířat. V tomto směru mají výhodu rodiče, co spolu s dětmi pečují o nějaké domácí mazlíčky, např. kočky, na nich je touha po vlastním soukromí dobře patrná.

Nápadná shoda ve vzoru chování malých dětí a koček není náhodná, možná, že i vy jste v dětství stavěli různé úkryty, zamaskované venku mezi křovisky a travou, nebo v pokoji postavené z matrací překrytých dekou. Proto také děti milují stanování, a což teprve v situaci, kdy mají možnost postavit a obývat svůj vlastní dětský stan.

stany na horách

Přístřešek pro nocleh i pro hraní

Výhodou je, že není nutné improvizovat s dekami, polštáři a matracemi, neustále je uklízet a řešit, zda je takový úkryt bezpečný. Stanová konstrukce je vyrobena ze zdravotně nezávadných materiálů, certifikovaných pro kontakt s dětskou pokožkou. Dětský stan domeček poskytuje dostatek místa pro bezpečné hraní, mohou si v něm hrát i další kamarádi, pouze při jeho postavení byste měli být přítomni a být svým ratolestem oporou.

Dětské stany slouží jako prostor pro hraní a zároveň lze v některých z nich přenocovat. Pokud jsou dostatečně velké, není problém do nich umístit karimatku a spací pytel, a potřebujete-li přístřešek přemístit, jde to snadno vzhledem k jeho velmi nízké hmotnosti. Lehká a pevná je nejen textilie včetně podlážky, ale i opěrné laminátové tyče.