Aby se vozidla vyplácela

Když se poskytuje některým ze zaměstnanců firemní vozidlo nebo dejme tomu stavební stroj, činí se tak proto, aby dotyční s touto technikou odvedli práci, jež je pro podnik žádoucí. Tato technika je tu od toho, aby se využívala v zájmu firmy, aby této přinášela co nejvyšší zisk, ze kterého pak jak majitel firmy, tak i všichni její zaměstnanci žijí.

Ovšem není žádným tajemstvím, že se neděje vždy tak, jak bylo před okamžikem popsáno. Že jsou i situace, v nichž se děje pomalu pravý opak. Místo aby zaměstnanec se svěřenou technikou pracoval, může ji odstavit, místo jejího efektivního používání může provozovat nějakou tu melouchařinu bokem, případně krást pohonné hmoty, náhradní díly, součásti nákladu a podobně.

staré auto

Nemělo by se tak dít, ale prostě se tak v mnoha případech děje. Pochopitelně k nelibosti majitelů firem, kteří na to pak musejí doplácet ze svého zisku, z jiných zdrojů, kteří tomu ale zkrátka nedokážou zabánit. Protože žádný šéf nemůže stát nonstop u každého kusu podobné techniky, tuto nelze ani nikam uzamknout a nechat hlídat v areálu podniku.

A přitom by nemuselo vůbec být tak zle. Kdyby podobný podnikatel věděl, že existuje i satelitní sledování vozidel, a kdyby na toto také vsadil.

nákladní automobil

Díky tomuto systému stačí nainstalovat čidla tam, kde je jich třeba, stačí si nastavit parametry, jež mají být kontrolovány, a je to. Pak už se stačí jenom kdekoliv uvelebit u počítače připojeného na internet, zadat přihlašovací údaje a sledovat, co se kde šustne, co je záhodno si ohlídat.

Jak prosté a přitom účinné to je! A jakým škodám to přitom dokáže zabránit! Protože je logické, že by jindy zaměstnanci mohli krást jako straky nebo zneužívat, co se jenom zneužít dá, ale nyní už tak neučiní. Nemohou, když vědí, že se šéf kdykoliv může dívat a učinit příslušné kroky. A i když je tento nedosažitelný, ví o všem, co se děje, i kdyby byla tato technika velice daleko.