16.9.2020

Jaký je nejlepší způsob hubnutí?

Od devene

Nadváha může mít spoustu příčin. U většiny lidí je z velké míry způsobena hlavně nesprávnou skladbou stravy a nedostatkem pohybu. Mezi další příčiny můžeme zařadit například hormonální nerovnováhu či stres.

Jak se tedy nechtěných kil zbavit jednou pro vždy? Hubnutí je dlouhodobý proces, proto je mimořádně důležité si uvědomit, že pro trvalou redukci hmotnosti je nutná především celková změna životního stylu. Pokud hledáte velmi rychlý způsob, jak se redukovat vaši hmotnost, pak můžete využít některé z volně dostupných přípravků, jako je například slimex.

tousty s avokádem

Počítání kalorií

Pro snížení tělesné hmotnosti je nutné být v kalorickém deficitu. To znamená, že přijímáte méně potravy, než jaký je váš výdej. Pokud s počítáním denního kalorického příjmu nemáte žádnou zkušenost, pak je vhodné obrátit se na odborníka, jež vám pomůže. Znalost základních makroživin a jejich funkce v lidském organismu je pro redukci váhy velmi důležitá.

Zároveň je nutné si uvědomit, že není kalorie jako kalorie. Pokud se budete ládovat průmyslově zpracovanými potraviny, jako jsou sladkosti, chipsy či fastfood, pak je velká pravděpodobnost, že váha dolů nepůjde a vy budete akorát neustále hladoví.

losos se salátemKvalitní tuky a bílkoviny

Váš jídelníček by se měl sestávat především z bílkovin a tuků, a to z kvalitních zdrojů. Bílkoviny hrají při hubnutí zásadní roli, jelikož je to makroživina, která nás zasytí nejvíc. Pokud si tedy dáte například kus masa společně se salátem, jež se bude sestávat ze zeleniny, avokáda a oříšků, budete zasycení opravdu na dlouhou dobu.

Důležité pro úspěšné hubnutí jsou rovněž hladiny hormonů ve vašem těle. Jestliže budete pravidelně konzumovat velké množství rafinovaného cukru, bude vaše hladina inzulínu v krvi velice nestabilní a vy budete mít stále hlad, což jistě nechcete. Z tohoto důvodů, jak je již psáno výše, je pro redukci hmotnosti vhodné konzumovat hlavně proteiny a zdravé tuky.