Bojíte se, že způsobíte dopravní nehodu?

Také máte strach z toho, že byste mohli nějakým nedopatřením způsobit dopravní nehodu? Nehodovost na českých silnicích je poměrně vysoká a rok od roku stoupá, takže pravděpodobnost, že podobná nepříjemnost potká i vás, je poměrně vysoká. Nicméně pozor, v první řadě je potřeba si uvědomit, že nehodovost není ruská ruleta, a že nehoda není náhoda. Pokud se tedy budete plně koncentrovat na řízení vozidla, tak pravděpodobnost podobných problémů výrazně snížíte.

telefon

Máte za jízdy v ruce telefon? Pravděpodobnost nehody je velmi vysoká

Každopádně každý, kdo by se chtěl takové nepříjemné situaci vyhnout, by měl mít na paměti, že velkou příčinou dopravních kolizí jsou mobilní telefony. Jedno zavolání či zvednutí hovoru může vypadat naprosto nevinně, a vy můžete mít pocit, že i s telefonem v ruce máte situaci pevně pod kontrolou, ale není to tak. Jakmile v jedné ruce držíte telefon, tak je vaše schopnost reagovat na aktuální dění na silnici dost omezená. A jakmile u toho zároveň telefonujete, tak je celá situace ještě horší, neboť se na jízdu nejen plně nesoustředíte, ale máte jednu ruku u ucha, což je v kritické chvíli opravdu hodně velká vzdálenost k volantu či řadící páce.

mobil v ruce

Položte mobil do držáku a můžete klidně volat dál

Všichni víme, že dnešní doba je náročná a lidé musí zvládat několik činností najednou. Je ovšem opravdu nutné, abychom museli řídit a telefonovat najednou? To by si měl každý z nás zodpovědět sám. Každopádně je dobré vědět, že zde existuje jedna praktická možnost, jak to zařídit, aby se tyto dvě aktivity nevylučovaly. Díky chytrému držáku na mobilní telefon do auta budete mít možnost volat z mobilu a řídit auto, aniž byste museli zvednout ruku z volantu. Takže to vlastně bude úplně stejné, jako kdybyste se za jízdy bavili se spolujezdcem. A taková situace už je o něčem úplně jiném a vy můžete s čistým svědomím řídit i telefonovat zároveň.