Co pořídit pro miminko

Koupila jsem si jeden výtisk časopisu pro maminky a je první a současně poslední, za který jsem utratila peníze. Člověk po přečtení dostane pocit, že jeho dítko vlastně vůbec nic nemá a musí se cítit jako nejchudší mezi chudými. Kvantum produktů, které jsou na stránkách velebeny, ale touží jen někdo prodat, když už je vymyslel a vůbec to neznamená, že je opravdu potřebujete.
medvídek pro holčičku.jpg

Dítě obecně zabere v bytě poměrně dost místa. Pro to úplně malé často ještě ani nemáme samostatný pokoj a tak sdílí ložnici a obývací pokoj s námi. Možná máte doma úložné systémy od Ikea a spousta věcí se vám do nich vejde, ale stejně, šetřit místem se vyplácí. Díky internetu si dnes můžete vyhledat stovky a stovky různých návodů a seznamů, jak a co pro svoje miminko pořídit. Jste-li dětmi nepolíbení a nemáte kde se moc poptat u příbuzných, pak se zkuste nad každou položkou opravdu zamyslet a představit si, zda ji budete nebo nebudete potřebovat. Někdo se již dopředu vybavuje ohřívačkou na lahve a jídlo, lahvičkami, dudlíky, odsávačkami a podobně, ale je dost dobře možné, že budete vaše dítko kojit do dvou let a žádnou lahvičku ani potřebovat nebude. Na některé věci můžete reagovat za pochodu a není třeba být vybaven zbytečně dopředu.
oblečky pro holčičku.jpg

Velké množství hraček je pro děti také spíše na škodu. Stačí jim pár kousků různých druhů – chrastítko, plyšák, skládačka, knížka, míček a budou spokojeni. Nakonec si vaše batole bude nejraději hrát s kuchyňskými potřebami nebo šustícím papírem. Nepřehánějte to ani s oblečením. Počkejte, zda budete stíhat prát, dokoupit pár kousků můžete vždycky. Často se sejdou také různé kousky jako dárky k narození dítěte, tak ať se vám pak zbytečně neválí ve skříni.

Základem všeho je asi kočárek, postýlka a mně se osvědčil i pojízdný košík, ve kterém jsem mohla vozit dítko po bytě, a bylo spokojené, že je mi nablízku. Někdo upřednostňuje z tohoto důvodu šátek.


Nezařazené