Hipster sem, hispter tam…

Hipster je označení pro člověka určité věkové skupiny, kterou bývá většinou skupina od pozdních náctiletých až třicátníků. Hipsteři jsou mez námi odjakživa. Jsou to lidé, kteří se snaží odlišit naprosto všemi směry. Nosí jiné oblečení, poslouchají jinou hudbu nebo tu nejnovější, rádi tvoří, malují a velmi rádi diskutují o závažných tématech, ve kterých uplatňují své názory, které většinou nemají nic společného s realitou. Jsou to takoví snílci dvacátého prvního století.
vousatá hlava

Jak hipstera poznám?

●        Oblečení
Způsob, jakým se okamžitě odlišit od ostatních a získat pozornost kolemjdoucích. Je to jednoznačně oblečení. Hipster volí kusy, které jsou neokoukané, bláznivé, zkrátka extravagantní každým coulem. Má prolezlé všechny second handy v jeho blízkém okolí a pokud má možnost si na sebe něco retro a vintage (vintage= cokoliv starší více než dvě dekády), neváhá a bere všemi deseti. Rozdíly mezi kalhoty pro dívky a chlapce jsou zde setřeny, čím upnutější kalhoty, tím lepší.
●        Hudba
Poslouchá zase něco, co ostatní neznají. Rádi si poslechnou ambient, kapely jako The1975, Cage The Elephant, Arctic Monkeys, Foster the People nebo Paramore. Milují gramofon, k narozeninám je potěší retro MP3 a vinyl.
●        Brýle
Pokud hipster nemá brýle, jako by nebyl. Brýle nosí dioptrické nebo nedioptrické. Hlavní je je mít. V nejlepším případě budou černé se silnými obroučkami, nebo se na nich budou vyjímat vtipné obrázky a vzory.
●        Podivíni
Snaha odlišit se panuje i v kategorii zdravotního stavu. Hipsteři si rádi diagnostikují psychické problémy, poruchy příjmu potravy či respirační onemocnění. Pokud mohou, o svých problémech se svěřují na svém blogu, který si každý správný hipster vede.
●        Dopravní prostředky
Vzhledem k tomu, že tito lidé jsou velkými zastánci ochrany životního prostředí, studují environmentalistiku, jsou členy Green Peace a tak dále, neradi využívají motorová vozidla. Jsou pyšní na to, že chodí pěšky, jezdí na longboardu nebo na retro kole po dědečkovi. Pokud je koupě auta nevyhnutelná, musí být alespoň 20 let staré.
 festival outfit
Nutno podotknout, že největším znakem hipsterství je to, že svou odlišnost nepřiznáte. Hipsterství se vysmíváte, ale vlastně jím žijete.

Nezařazené