3.2.2020

Kreativní tvoření s dětmi

Od devene

Pokud trávíte celý den s dětmi sami doma, pak je po určité době velice těžké vymyslet čím dítě zabavit. Jestliže venku prší nebo nemůžete ven, pak je to o to náročnější. Vhodnou volbou pro tyto dny je určitá kreativní činnost, která bude bavit jistě i vás. Dětem se navíc při této formě zábavy rozvíjí fantazie a tvůrčí dovednosti.písek na hraní

Každého z nás jistě jako první volba napadne klasické malování. To je skvělá volba pro menší děti, protože se díky tomu naučí, jak správně držet pastelky či tužku. Dalším benefitem je také rozvíjení jemné motoriky, jež je důležitá pro následující školní léta. Rovněž lze zvolit malbu temperovými či vodovými barvami, jelikož vaše výsledné obrázky budou o to zajímavější.

Pokud vás klasické malování omrzí, pak lze se staršími dětmi vyzkoušet tvoření barevným pískem, ze kterého lze vytvářet nejrůznější ornamenty a obrazce. Při tomto druhu činnosti se lze opravdu vyřádit a kreativitě se meze nekladou. Navíc je tato činnost velice relaxační, takže si krásně si vyčistíte hlavu a uvolníte se.

Barevný písek lze zakoupit v nejrůznějších barvách, takže můžete s jeho pomocí namalovat cokoliv. Tato forma tvoření patří k velice oblíbeným a ne příliš náročným technikám. Při koupi písku je rovněž vhodné zakoupit šablony, do kterých jej budete sypat. Na výběr je široká škála motivů a vzorů. Vybrat si tak můžete tématické vánoční či velikonoční šablony.abstrakce

Při malování s dětmi lze také zvolit šablony s dětskými motivy. Malování a tvoření bude pro děti o to zábavnější. Pro vaši relaxaci a uvolnění stresu jsou rovněž k dostání antistresové motivy, které jsou náročnější na vymalování. Díky tomu se však po dobu vašeho tvoření budete soustředit pouze určitý obrazec a skvěle si vyčistíte hlavu a odpočinete si. Z barevného písku lze rovněž vytvořit díky šablonám také mandaly, které mohou sloužit také jako dekorace do vašeho bytu.