Lidé si musí svítit

K tomu, abychom v současnosti mohli žít tak, jak si to doba a vlastně i všichni kolem žádají, potřebujeme nezbytně umělé osvětlení. Bez tohoto bychom se už dávno neobešli, a to jak v zaměstnání, tak někde na zábavě nebo i doma mezi čtyřmi stěnami.
Ovšem nežijeme jenom v době, která si žádá světlo kdykoliv, kdy je tohoto někomu zapotřebí. Současnost si navíc také žádá, aby bylo takové světlo úsporné, aby se při udržení si jeho kvality nespotřebovávalo více energie, než je nezbytně zapotřebí.halogenová žárovka GU10.jpg
A proto se sází na to nejlepší, co nám věda přináší. Ty tam už jsou doby žárovek s wolframovým vláknem, které kromě svícení spotřebovávaly spousty energie na vytváření zcela zbytečného tepla. Dnes už rozumní lidé sázejí na LED žárovky 24v Lightpark. A dobře dělají.
Právě zmíněné LEDky totiž přinášejí lidstvu přesně to, čeho je mu zapotřebí. Díky nim se ušetří ve srovnání s klasickými žárovkami až devadesát procent elektrického proudu (a tím logicky i docela nezanedbatelný peníz v peněžence). A nejen to. Takové LED žárovky současně i mnohem déle vydrží, některé modely až patnáct let alias patnáct tisíc hodin, čímž se stávají pro své uživatele cenově velice atraktivními. Zatímco by se totiž musely dřívější žárovky co chvíli měnit, LEDky svítí a svítí a svítí.LED žárovka.jpg
Mýlí se tudíž ti, kdo považují tyto světelné zdroje za příliš drahé. Jistě, cena není jako kdysi u žárovek, ale z výše uvedených důvodů se rozhodně vyplatí utratit nějaký ten peníz navíc. Časem se taková investice mnohonásobně vrátí.
To ale pochopitelně jen tehdy, pořídí-li si člověk LEDku kvalitní. Tedy některou z těch nesoucích renomovanou značku jako Osram, Megaman nebo Philips. Protože se i mezi těmito výrobky objevují i nekvalitní produkty, na něž se vsadit nedoporučuje.
Pokud si dá člověk při výběru pozor nejen na značku, ale i na ideální světelný tok, teplotu světla, index podání barev a nezapomene na výběr správného typu závitu a matice, nemůže na tom prodělat. To mi věřte.

4.8/5 - (5 votes)