31.12.2022

Nerezové zábradlí máte napořád

Od devene

Stalo se vám někdy, že jste zapomněli na zahradě, například při výsadbě plodin na záhon, nerezový nůž, a nedopatřením jste jej zaryli do záhonu, a pak jste až po mnoha letech, třeba po dvaceti letech nůž náhodou objevili, když se záhon rekultivoval a zatravňoval? Pokud máte tuto zkušenost za sebou, jistě vám bude jasné, že i dvacet let ponechaný nerezový nůž na dešti, sněhu, námraze a slunci zůstane doslova netknutý. Bude stále jako nový, maximálně se zašpiní od prachu a nečistot, ale jakmile jej vyčistíte a vyleštíte, nepoznáte na něm žádné stopy opotřebení.

nerezové zábradlí

S touto vlastností operují veškeré výrobky z nerezové oceli. Může jít o nerezové nádobí, zahradnické nářadí, kuchyňské příbory, ale také nerezové zábradlí. Ta se objevují velmi často nejen po obvodu rodinných domů, ale také v prostorách nemocnic, úřadů, sportovišť a dalších objektů společenské infrastruktury.

zábradlí z nerezové oceli

Značná odolnost vůči oxidaci, jinými slovy vůči korozi, není jedinou pozitivní vlastností anticorra, je to i materiál velmi kompaktní a pevný. Nerez je ve skutečnosti konstrukční ocel, která se vyznačuje podobnými parametry, jako například ocelové spojovací součásti (šrouby, nýty), plechy, trubky, profily a podobné materiály, z nichž se zhotovují různé konstrukce staveb i strojírenských výrobků. Není to tedy materiál, který by se vlivem tlaku mechanického působení deformoval či rozpadal. Na nerezové zábradlí se můžete v tomto směru spolehnout stejně dobře, jako na zábradlí kovaná, ohýbaná či nýtovaná, která jsou zhotovena z oceli korodující.

Velkou výhodou u nerezového zábradlí je také jeho snadná údržba. Není zapotřebí žádných nátěrů či penetrací, ani broušení, lakování a podobných povrchových úprav. Postačí pouze občasné čištění od prachu a dalších nečistot, případně leštění, aby zábradlí nebylo pokryté mastnotou a nekazilo celkový estetický dojem.