14.1.2023

Zkuste něco nového

Od devene

Ekologie je téma, které prosáklo do všech odvětví lidských životů, a ani menstruace se mu nevyhnula. Je důležité přemýšlet nad tím, co všechno má vliv na naše životní prostředí, protože jiné už mít nebudeme. Počet jednorázových menstruačních pomůcek, které jedna žena použije za jeden rok, je opravdu velký. Vložky a tampony se jen ta nerozloží, a proto představují vysokou ekologickou zátěž pro naši planetu, obdobně jako jednorázové dětské pleny. Chcete být šetrnější k naší planetě?

šedé kalhotky

Vyměňte vložky i tampony
Máte na výběr z několika možností. Mezi nejpoužívanější patří menstruační kalíšek a kalhotky. Kalíšek má jednu velkou nevýhodu – jeho obsah se musí vylít, kalíšek musíte důkladně omýt a teprve poté ho můžete použít znova. To je pro celou řadu žen zcela nepřijatelné, a proto volí druhou variantu – kalhotky. Ani tuto možnost řada žen zatím nezvolila, protože si neumí představit, jak jejich používání funguje. Přitom je to jednoduché.

Nepropustné menstruační kalhotky jsou vyrobeny z několika savých vrstev, které díky nano technologii pohltí nejen tekutiny, ale i zápach. Vrstev je v nich dostatečný počet, díky čemuž se mohou nosit po celou dobu menstruace, a to i během sportu. Nosí se místo normálních kalhotek a jednoduše se vyperou. Nerušte je v sušičce, jedině tak vám vydrží dlouho bez poničení a budou fungovat tak jak mají.

bílé kalhotky

Máte na výběr
Naše kalhotky jsou vyráběné v několika barvách i střizích, a můžete si snadno vybrat i počet, který budete potřebovat. Obvykle jedny kalhotky vydrží tak dlouho jako jedna vložka nebo tampon. Máme kalhotky pro slabou, střeně silnou a silnou menstruaci, takže opravdu získáte ochranu po celou dobu menstruace. Používat jej mohou i slečny od první menstruace, takže pokud sháníte šetrné menstruační pomůcky pro svou dospívající dceru, je to skvělá volba, a to i pro vás.