9.7.2022

Plánujete rádi?

Od devene

Kdy začínáte plánovat svou dovolenou? Někdo se sotva vrátí z jedné a už plánuje, kam vyrazí příští rok. Pokud využíváte služeb cestovních kanceláří, není to zase tak úplně špatná taktika, protože si můžete vybírat ze široké nabídky zájezdů a pokud si vyberete ten svůj vysněný zájezd, je velká pravděpodobnost, že ještě nebude obsazený. Přesně pro vás vypisují cestovní kanceláře first minute a tak můžete mít zájezd i za zvýhodněnou cenu. Nikdo nevíme, co bude za rok, ale pokud neplánujeme založit rodinu nebo něco podobného, není důvod si nekupovat dovolenou i rok dopředu.

moře

Ale neplánujeme jen letní dovolenou. Už v září se dá zjistit, kdy vaše děti budou mít jarní prázdniny, a to je chvíle, kdy se vyplatí zarezervovat si zimní dovolenou v nějakém příjemném lyžařském středisku, např. Čenkovice ski Skibukovka.

Mít plány, plánovat nejen dovolenou, ale i víkendy a volný čas vůbec, to může být příjemné trávení času, když je venku škaredě a vy musíte sedět doma. Máte mnoho možností, jak si výlety a volný čas plánovat. Znáte třeba geocaching, nebo obdobnou hru, kterou každé léto chystá pro děti Česká televize, tzv. Déčko? Letos je to hra s názvem „SPRAVTE TO TO“. Je to prima způsob, jak vytáhnout děti ven na výlet, a ještě si zahrát na detektiva a hledat krabičky s heslem. Nebo můžete sbírat turistické známky či turistické nálepky a založit si turistický deník.

cestování

Můžete si také dát roční výzvu, která se koná např. v Beskydech. Během roku musíte navštívit všech 32 vrcholů, které jsou nad 1000 metrů nad mořem. Není to tak nesplnitelná výzva, jak se může zdát, protože některé vrcholy se dají příjemně spojit a obejít během jednoho dne. A pokud se do výzvy zapojíte, zjistíte, že se dá na hory chodit za každého počasí, nejen v létě.

Plánování volného času, ale i dalších aktivit je způsob, jak efektivně využít váš čas.