30.6.2022

Kvalitní bydlení, co nestojí raketu

Od devene

Problémy s bydlením má dnes u nás kdekdo. V hodně svízelné situaci jsou hlavně lidé, kteří chtějí bydlet ve svém, avšak nevydělávají dostatečné množství financí. Dříve to nevadilo, jelikož minimálně panelákové byty byly poměrně levné, avšak v posledních letech se už ani ty nedají sehnat za dobrou cenu. Situace došla tak daleko, že i v nepříliš atraktivních lokalitách se takovéto bydlení stává pro většinu lidí nedostupnou záležitostí, nemluvě o adresách, na kterých by chtěl žít každý. Staví se málo, obytných nemovitostí ještě méně, takže není ani divu, že takové problémy dnes existují.

Paneláky

Ovšem nejedná se o problémy, které by snad neměly řešení. to existuje, i když ne každému se může líbit. Má totiž podobu mobilních domů Top-mobilnidomy, což není druh příbytku, který by snad každý přijímal s jásotem. Kdo však touží po vlastní střeše nad hlavou za přijatelné peníze, ten by nad tímto druhem bydlení neměl ohrnovat nos předčasně. Má totiž co nabídnout.

Pohádkové domky

Je celkem jasné, že hlavním lákadlem, a často i jediným, je cena. I zbrusu nové verze často stojí polovinu toho, co klasické byty. Stačí mít jen pozemek, pozor, nemusí se jednat o stavební parcelu, a člověk může bydlet takřka okamžitě. Není potřeba nic složitě vyplňovat ani připravovat. Během několika málo dní od podpisu smlouvy může novopečený majitel bydlet. Za velice slušné peníze dostane skvěle zvukově i tepelně izolované obydlí, které sice není zrovna největší, ale pro páry či malé rodiny více než dostačující. Tato alternativa patří mezi ty nejvyužívanější.

Dají se použít k podnikání

Mnoho větších, ale i menších firem hledá prostory k podnikání. I v tomto ohledu mají mobilní domy co nabídnout. Dají se totiž snadno předělat na menší ubytovny, třeba pro sezónní pracovníky, případně z nich je možné vykouzlit například kadeřnictví či masážní salónek. Osvědčili se však i jako obchůdky na kolečkách, se nimiž se dá poměrně dobře migrovat.