Proto aby vás nebolely záda musíte mít správnou obuv

Hodně z nás zná ten pocit, že chce přijít domů a odpočinout si po náročné práci ať v sedě nebo celý den na nohách ale ta bolest zad je tak silná že to stejně nejde. Touto bolestí trpí až devadesát procent z nás a stačí jen vyměnit boty a jít na nákup bez kabelky přes rameno. Bolest zad má za příčinu špatné držení těla. Sedíme shrbení a nevnímáme rovnost zad. Nejvíce záležet si musíme dát při výběru obuvi. Ta nás provází celý den a od toho se taky odvíjí náš zdravotní stav.Masáž šíjePokud pracujeme někde na úřadě anebo reprezentujeme firmu tak je jasné, že nemůžeme mít tenisky ale boty na podpatku. Zkuste si alespoň koupit nějaké menší které nás nebudou tak namáhat. Velké jehly sice až tak neovlivňují bolest zad, ale dokážou potrápit páteř a šíji. Nejoptimálnější výška podpatku při obvyklém nošení je čtyři centimetry. Vysoké boty nejsou vhodné na výlety ale na konferenci ano. Pokud se chystáte na celodenní výlet s rodinou tak si určitě neberte boty, které jsou takzvaně na zemi, protože to vám uškodí víc než jehly. Vyberte si raději boty se silnější podrážkou a na sport si kupte odpružené. Jestli máte rádi baleríny tak je určitě vhodné koupit si do nich vložky které jsou pohodlné a odlehčí vašim nohám. Hlavně se neřiďte slovy, že to nějak roztáhnete, protože boty, které vás tlačí už od začátku jsou špatné a můžou způsobit deformaci prstů.Běh, boty
Když jdete na nákup ať už velký nebo malý tak si zkuste vzít batoh a uvidíte, jak se vám odlehčí záda a nebudou vás bolet, protože je budete mít v rovnováze. Když přetěžujete páteř a jen jedno rameno tak je jasné že se bolesti nevyhnete. Největší pozor bychom si měli dávat na ruce volně podél těla a vzpřímenou krční páteř, a hlavně správné dýchání.
Ale nemějte strach, protože bolestí zad trpí většina z nás a existují i rehabilitace které nám ukážou správné cviky díky kterým se bolesti zbavíme.

4/5 - (2 votes)