Vizitky

Historie vizitek sahá dál do minulosti, než si myslíme. Již šlechticové v 16. století si nechávali kreslit vizitky, které obsahovaly všechny jejich tituly a jen je doplnili o svůj podpis. Pokud jste si chtěli vyrobit vlastní vizitky před věkem počítačů a tiskáren, mohli jste si je napsat na psacím stroji nebo napsat vlastní rukou. Nebo jste si museli nechat vyrobit vizitky v tiskárně.

vizitka

Až s rozvojem výpočetní techniky a prvních domácích tiskáren jste si mohli vyrobit a vytisknout vizitky doma. K vidění byly na dnešní dobu skutečně tragikomická dílka, zpracované ve Windows Malování nebo v textovém editoru. Tu zkušenější používali Corel, jakožto grafický program. Dnešní kreslící počítačové programy umožňují vytvořit vizitky, které jsou reprezentativní a nezřídka je vypracovává do posledního detailu reklamní agentura nebo alespoň zkušený grafik.

Doba je ale už zase o kus dál, a tak většinu kontaktů už hledáme přímo na internetu. Vizitky jsou ale stále jedním ze způsobů, jak se předávají kontakty na veletrzích či při osobních obchodních jednáních. Mít po ruce vizitku s telefonním číslem a adresou se může hodit kdykoliv. I kdybyste si jen na druhou stranu chtěli něco poznačit.

vizitka

Potřebujete-li sehnat na někoho kontakt, tak nejrychlejší způsob je internet. Jako podnikatel nemusíte mít ani www stránky, stačí, když jste na sociálních sítích a podle jména nebo firmy vás půjde snadno dohledat. Sociální sítě jsou také vhodným místem k hledání, pokud se po létech rozhodnete udělat třídní sraz. Stačí najít kontakt Stahujvidea.cz na pár bývalých spolužáků a jako pavouk se naváží další a další spolužáci, protože každý má kontakt na někoho dalšího. Jen málokdo se stane nedohledatelným. Možná rozdáváte vizitky na potkání a možná jste nikdy žádnou neměli, nic to nevypovídá o tom, jaký jste člověk. Kvalita člověka se počtem vizitek neměří.