19.6.2022

Výběr účetní firmy

Od devene

Při výběru účetní firmy se rozhodně nerozhodujte pouze podle ceny. Ta by pro vás měla být až druhořadá. Měla by hlavně odpovídat službám, které dostanete. Ne každá účetní firma totiž poskytují a zahrnují stejné služby. Nejlepší je, pokud vám účetní firma stanoví cenu individuálně a řídí se dle toho, co specificky potřebuje vaše firma. Různé druhy podnikání totiž vyžadují rozdílný přístup ohledně účetnictví.

Ideální je, pokud seženete takovou firmu, která se vám postará o všechno papírování spojené s účetnictvím, a vy se již nemusíte o nic dalšího starat.

účetnictví

Pokud hledáte vedení účetnictví Praha, vyzkoušejte společnost JR kredit, která nabízí kompletní služby ohledně účetnictví. Cenu stanovují dle individuálních potřeb každého klienta a je možné u nich dohodnout měsíční paušál, který může být v mnoha ohledech pro klienty výhodnější než platba za každou položku. Postarají se vám o všechny podklady a o jejich správnost, takže ohledně účetnictví budete mít všechno bez práce. V případě potřeby vás budou také zastupovat před finančním úřadem, např. ohledně auditů, účetních uzávěrek či DPH. Samozřejmostí je zpracování daňového přiznání k DPH, dani z příjmu, silniční daně, vypracování přehledu pro Českou správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovny a podobně.

kalkulace

Uvědomte si, že účetnictví tvoří velkou část vašeho podnikání, a proto je rozhodující pro jeho další správné fungováním. Zanedbáním účetnictví byste se mohli dostat do velmi nepříjemných potíží, které by vás ve finále mohli stát nejen spoustu práce navíc, ale také hodně peněz. Proto neponechejte nic náhodě, a investujte do kvalitního účetnictví, s kterým se nebudete muset obávat o veškeré papírování s tím spojené. Důležité je také, aby byla s vedením vašeho účetnictví dobrá komunikace, pro napravení nesrovnalostí a upřesnění detailů.