18.2.2020

Vysavače

Od devene

Jak se v nabídce vysavačů zorientovat a co od něho chtít?
Jaké typy podlahových vysavačů nám výrobci nabízí?
Sáčkové
Tento typ všichni známe, sáček se vloží do útrob vysavače a do něj se sbírá veškerý suchý odpad z koberců, který pohltí. Sáčky bývají většinou trojvrstvé, aby se zabránilo proniknutí prachových částic do vnitřku vysavače a tím i do ovzduší.
Bezsáčkové
Prach sesbíraný vysávací hubicí se nasaje do plastové nádoby, ze které se po jejím naplnění jednoduše vysype.
vodní vysavač na koberce
Vodní
Jsou založeny na filtraci vysátého vzduchu (který obsahuje prach a nečistoty) přes vodní filtr, který zachytí alergeny, které by jinak způsobily nepříjemnosti lidem s dýchacími potížemi.
2 nebo 3 v jednom
Tyto přístroje kombinují vodní a suché vysávání použitím jednotlivých typů násadek – hubic. Při vodním vysávání se jemně rozptýlený proud vody jemně vstřikuje na kobercovou plochu, kde pronikne do jejích vláken, vodou je pročistí a potom je zpět vsakován do vysavače. Pro špinavou vodu je ve vysavači vyčleněn speciální zásobník. Když chcete přístroj použít na suché vysávání, jednoduše změníte hubici.
A teď se zorientujte v dalších specificích, které váš výběr usnadní:
Hlučnost
Máte doma kojence, batolata nebo domácího mazlíčka, kterého zvuk vysavače vždy spolehlivě vyděsí? Poohlédněte se vysavačích, které mají méně než 72 dB.
Sací výkon
Je to důležitý parametr, podle kterého zjistíte, kolik toho zvládne přístroj vysát.
vysavač se zbytky vysátých nečistot
Délka přívodního kabelu
Tady je třeba měřit doma před nákupem velmi pečlivě, abyste dosáhli na všechny vzdálenější plochy.
Hmotnost
Nechcete se tahat s příliš těžkým vysavačem? Vyberte si ten, který váží do 5 kg. V této hmotnostní kategorii jsou vysavače také malých rozměrů, a tak jej můžete uskladnit do jakéhokoliv koutku v bytě.
Energetická třída
Dnes již všichni výrobci nabízejí u vysavačů třídu „A“.