14.7.2020

Z čeho se skládá u oplocení typu betonové ploty cena

Od devene

Každý, kdo má nějaký pozemek, určitě alespoň jednou zauvažoval, zda by nebylo dobré jej oplotit. U rodinných domů je to prakticky samozřejmost, avšak u těch externích nikoliv. Přesto to může být dobrý nápad. Proč?

Jedním z důvodů jsou zákony České republiky. Ty umožňují lidem procházet přes jakýkoliv neoplocený pozemek, bez ohledu na to, kdo jej vlastní. Je samozřejmé, že tam nesmí nic ničit ani odhazovat odpadky či něco jiného, avšak kontrola dodržování tohoto nařízení bývá často více než problematická. Pokud je pozemek uzavřen plotem, pak je tam vstup zakázán, pokud sám majitel neurčí jinak.

betonp3

Dobrá, když jsme se tedy rozhodli oplotit, zbývá se rozhodnout, jaký typ zvolíme. Máme mnoho druhů, od pletiva přes dřevo až po beton. Právě u toho posledního se zastavíme. Zatímco dříve byl výsadou pouze u panských sídel, hradů či zámků, dnes jej stále častěji potkáme i u běžných rodinných domů na vesnici.

Důvodem, proč tomu tak je, je tu oplocení typu betonové ploty cena. Ta totiž ani dříve, ani dnes nebyla nejmenší, proto si jej nemohl dovolit ani zdaleka každý. Avšak co jeho cenu tak zvedá v protikladu například k již zmíněnému plotu z pletiva?

betonp5

První položkou, se kterou musíme počítat, je materiál. Toho je potřeba poměrně velké množství a přeci jen něco stojí. Ne každý beton je totiž pro tento účel vhodný. Dále je potřeba jej umět správně namíchat, což také každý nezvládne.

Dále zde máme odvedenou práci. Je sice fakt, že si vše můžete udělat sami, od dopravy materiálu po jeho postavení, avšak vzhledem k náročnosti úkolu bývá obvyklé najmout si profesionální zedníky. Ti musí vykopat základy, vše pečlivě zasadit vyrovnat, a pokud chcete přidat nějaké dekorativní prvky, pak zapracovat i je.

Jak je vidět, jedná se o mnohem náročnější úkol, než se na první pohled může zdát. Je tedy samozřejmé, že musíme i více zaplatit. Odměnou nám však bude kvalitní plot, který vydrží skutečně dlouho.