19.7.2020

Sprchování před koupáním

Od devene

Sprchování před vstupem do Vašeho bazénu ušetří spoustu peněz, protože ve vodě bude méně nečistot, což znamená ušetření financí za chemii.

Sprchování před koupáním

Zbavíte se nečistot

Každé veřejné koupaliště je vybaveno sprchami, což má opravdu význam a nejsou tam jen pro parádu, ovšem spousta lidí je bohužel nepoužívá, a proto se musí do bazénu přidávat více chemie, aby voda vydržela neustále čistá i přes hlavní koupací sezónu. Je to dáno tím, že přes celý den na našem těle zůstávají nečistoty, což platí i o plavkách, které se všechny dostanou do vody. Ty největší zachytí filtrace, ovšem na ty malé je zapotřebí právě chemický zásah.

plavání v bazénu

Možná se Vám zdá být sprchování zbytečné, ale v minulosti proběhl vědecký pokus, který jasně prokázal přímo na veřejném koupališti, že ve vodě bylo po osprchování všech návštěvníků o opravdu znatelné množství méně nepořádku, takže koupaliště ušetřilo na provozu, a ještě k tomu voda byla s mnohem menším obsahem chemie. Když se tedy pokaždé před vstupem do bazénu osprchujete, tak skutečně ušetříte ta celkové náklady a voda bude pěkně čirá.

Sprcha

Zakoupí vhodnou sprchu třeba na zahradu se může zdát jako snadný úkol, ovšem rozhodně tomu tak není, protože každý má jiné požadavky a také se nechcete sprchovat jen tak v ledové vodě. Proč mít takové zařízení doma? První důvod je kvůli bazénu, ovšem využijete ji i pokud nemáte bazén. Přeci jen když je v létě vedro, ve kterém se nedá ani nic dělat, tak není nic lepšího než se osvěžit vodou, která má příjemnou teplotu.

voda ze sprchy

Bohužel většina z nás nemá možnost třeba až k bazénu, který je vzdálený desítky a víc metrů natáhnout přívod teplé vody. V takovém případě lidé kupují zahradní solární sprchu, kde studená voda prochází tělem sprchy, kde se ohřívá, takže nás osvěží ale zároveň není nepříjemně studená. Nemusíte vůbec řešit přípojku elektrické energie a její spotřebu, protože vše je zajištěno díky solárnímu pohonu. Aby celé zařízení vydrželo stát celou sezónu bez poškození, tak je vyrobeno z kombinace kvalitního plastu.