13.1.2020

Destinace Miami, vše, co potřebujete vědět o dovolené na Floridě

Od devene

Stát Florida se nazývá brána do Karibiku. Jeho symbolem je oranžový květ a z každého místa je to méně než 100 km k moři. Slovo Miami pochází ze slova „mayami“ z indického dialektu Tequesta, což znamená sladká voda. Zde „zima“ znamená 20 ° C, díky nádherným plážím přitahuje lidi po celý rok a mrakodrapy obchodní čtvrti kontrastují s barevnými uměleckými budovami. Miami je nazýváno hlavním městem Latinské Ameriky a je ve skutečnosti blíže Havaně než hlavnímu městu.
pláž v Miami

Dovolená v Miami co vidět?

První spojení s Miami? „Policisté z Miami“, kultovní série z 80. let. Město bylo plné života v nesčetných filmových produkcích. „Scarred Man“ od Al Pacina, „Bodyguard“ s Kevinem Costnerem, „Dexter“, jedna část série o agentovi 007 – „Casino Royale“ s Danielem Craigem v roli Jamese Bonda je jen zlomkem filmové kariéry města. Slavná promenáda Ocean Drive vede podél kultovní jižní pláže a okresu. Nezapomenutelným výhledem je Atlantský oceán, pláž a charakteristické barevné kabiny plavčíků, které se rozrostly do hodnosti symbolu města. Čtvrť SoBe je zábavná, hemží životem za tmy, je místem setkávání lidí z celého světa, kteří se účastní nekonečné zábavy. Existuje spousta restaurací, barů, kluby, s krásně restaurovanými budovami ve stylu art deco a fantastickými obchody. Miami vždy přitahovalo umělce, modely, nyní také celebrity. Moderní, luxusní jachty čekají v exkluzivních přístavech, o jejichž ceně je lepší nepřemýšlet.
výhled na Miami

Malá Havana nebo malá Kuba

Jednou z nejvíce atmosférických čtvrtí v Miami je Little Havana. Sem přicházejí přistěhovalci z Kuby po celá desetiletí, jejichž osudy jsou propojeny s historií Floridy. Zde se mluví španělsky a obyvatelé pěstují kubánské zvyky. Neobvyklé zbarvení Malé Havany způsobilo, že zde je stále více klubů a diskoték. Art District Wynwood Walls je také plná barev, závratných expresivních graffiti ve výrazných barvách, jejichž autoři jsou nejslavnější tvůrci Street Art.

Co jíst v Miami

Na dovolené v Miami budete mít tisíce příležitostí poznat Floridu, specifickou kuchyni, která je neobvyklou kombinací všech kuchyní světa se silným karibským přízvukem. Od velkého hamburgeru po rafinovaná kubánská jídla stejně chutná jako v Havaně.