10.12.2019

Hezké chvilky

Od devene

My zůstaneme u věcí spíše hmotných, tedy věcí, na něž musíte mít peníze. A ony nejsou třeba jen když chcete něco kupovat, ale také v dost nečekaných situacích. Následuje názorná ukázka, samozřejmě smyšlená pouze ve jménech protagonistů.Bankovky
Pan Bedřich a s paní Jolanou bydlí stále u rodičů, ovšem již jen s maminkou. Otec opustil tento svět, a tak hospodaří na baráčku a kolem sami. Jenže lidský život má svůj konec, a tak se jednoho dne i maminka odebere tam někam nahoru a zbude jen bolest. Ta však přejde, https://www.facebook.com/PemiKstranka/posts/705537832907132 protože je třeba dodělat tamto a tamhle to.
Do toho pak vpadnou sourozenci, žechtějí peníze. Za co? Inu, dědictví. Buďto se barák prodá, kupce si najdou, nebo je musí Bedřich vyplatit, ber kde ber. Na závěť není nutno pohlížet, u nás totiž platí zákon, že si rodiče ani kdokoli jiný nemůže svůj majetek odkázat komu a jak chce. To tady v našem státě neexistuje, aby mohl člověk v závěti odkázat svůj vlastní majetek komu chce, a navíc jsou zde tak zvaní neopominutelní dědicové. Nebudeme zde rozebírat které, ehm, tento hodně pofiderní zákon vymyslelo, ale podíváme se na právě vzniklou situaci. Co počít, ani Bedřich ani Jolana z domku nechtějí, protože si to tak přála i maminka, navíc, jsou tu zvyklí. Nezbývá než tedy sehnat peníze pro své miloučké sourozence. A začíná běh na dlouhou trať. Kolotoč dokládání a zamítání. A když už toho má Bedřich plné zuby, prohlásí jednou vztekle, že tu „kuču“ raději podpálí a bude pokoj. Indické bankovkyNemyslí to samozřejmě vážně. Ale je opravdu v nepříjemné situaci. Sourozenci tlačí a dva už se mu nabídli, že mu pomohou s kanystrem. Z toho všeho Bedřich vybruslil, až když se dozvěděl, co to jsou nebankovní americké hypotéky. Zde s žádostí uspěl a má konečně peníze, které může použít pro vyplacení sourozenců. Tento druh půjčky totiž nijak moc nezajímá, nač budou peníze vynaloženy. To už je pak věcí jejich majitele. Takže je mohl Bedřich klidně vrazit do nového auta a sourozencům z něj jen zvesela mávat. Ale protože je poctivý, všechny vyplatil, a ještě mu něco zůstalo.