12.12.2019

Na co všechno pamatovat při tvorbě webu?

Od devene

Než si vůbec sednete k počítači, měli byste si nejprve sepsat všechny originální nápady a touhy, abyste je nezapomněli. Je potřeba si ujasnit, co vlastně na webu chcete mít a co od něj očekáváte.

animované počítače

Pro trochu inspirace si můžete prohlédnout cizí weby. Nejlépe v oboru podobnému tomu vašemu. Všechno, co se vám bude líbit si poznamenejte, samozřejmě nic nekopírujte.

To, bez čeho se web neobejde je doména. Ovšem na internetu si nejdříve musíte zjistit, zda je vaše vymyšlená doména volná.

V dnešním světě internetu si lze nechat webové stránky vytvořit od různých designerů. Je to však otázka peněz. Pokud chcete ušetřit spoustu financí a nepotřebujete nic extrémně složitého s různými prvky, pusťte se do toho klidně sami. Výhodou bude, že porozumíte programu a zvládnete si nadále stránky spravovat bez pomoci.

Asi nejznámější službou pro začátečníky jsou Moje stránky, ale v dnešní době máte možností čím dál více. Moje stránky nabízejí různé programy podle toho, jak velký prostor potřebujete. Od programu Mini, přes Standard až k Profi programu. Nabízejí také tvorbu vašeho emailu. Webové stránky se dají i po domluvě přizpůsobit, pokud by vám kritéria nevyhovovala.

Vždy před objednáním dané služby si zjistěte všechny důležité informace. Nejdůležitější je prostor webu, povolený počet stránek, kapacita emailové schránky. Na co nesmíme zapomenout je to, že v dnešní době už skoro každý prohledává web na mobilních zařízeních, a tak by se vaše stránky měly správně zobrazovat i na chytrých telefonech a tabletech.

žena, notebook, práce

Webové stránky lze tvořit přes takzvanou šablonu. Jednoduše vyberete hotový web a sami si ho přetvoříte dle vašich přání. Čím více ho předěláte, tím více bude vypadat originálně. Tyto šablony využívá totiž spousta lidí. Je to skvělý způsob, jak mít web rychle hotový.

Pokud máte přeci jenom více času na tvorbu vašich webových stránek, tvořte je od začátku sami. Alespoň se něco přiučíte a webu budete mnohem víc rozumět. Existuje také spousta podrobných návodů v podobě videí, podle kterých to zvládne s trochou snahy úplně každý.