26.4.2022

Netrapte se s montáží nábytku

Od devene


V životě lidském vznikají mnohdy situace nezáviděníhodné. Mnohým z nich se však lze vyhnout a mezi takovéto situace patří i sestavování nábytku.

Truhlářská výroba se dříve spoléhala na precizní sestavování skříní, komod, kuchyní či postelí tak, že zákazník obdržel hotový výrobek, a mohl jej ihned užívat. Pro truhláře to znamenalo více námahy a práce, pro zákazníka nesmírně snadný život v tomto směru. Prostě jste jen objednanou skříň převzali, vyjádřili se k jejímu vzhledu a funkčnosti, zaplatili a odvezli. Odvoz mohly zprostředkovat stěhovací firmy, anebo si lidé nábytek vozili sami, např. pomocí ručního dvoukoláku či prostřednictvím přívěsného vozíku.

nábytek v ložnici

Dnes je situace v opačném módu – truhláři (ale ne všichni) se specializují na komponenty, sestavitelné jako stavebnice, a zákazník obdrží sestavičku či velkou sestavu, zabalenou v kartonových obalech, a spolu s nimi i podrobný návod k montáži.

Montáž nábytku v Praze je pak zcela v režii zákazníka a truhlář si může mnout ruce, jak se zbavil jedné z hlavních starostí – čepování a spojování dílů, aby byla konstrukce pevná a stabilní.

moderní kuchyně

Co když si s tím nevíte rady

Představte si klasickou situaci – zajdete do obchodu s nábytkem, nebo si vyhlédnete svůj oblíbený kus na e-shopu, objednáte, zaplatíte a necháte dovézt domů až doslova pod nos. Až potud – perfektní! Ale co dál? Začnete rozbalovat jednu krabici po druhé, a začne se to v místnosti kupit různými deskami, vruty, šrouby, kolíčky, až z toho jde hlava kolem. A k tomu papírový nákres, samozřejmě schematický, tedy žádné fotky, takže když uděláte chybu v montáži, může se to i prodražit.

Nechte to raději na profesionálech – stěhovací firmy disponují jak vybavením, tak i zkušenostmi pro montáž nábytku, a poradí si i s tím vaším „kouskem“. Mohou sestavit jakýkoli typ nábytku zakoupený v obchodě i tehdy, nestěhujete-li se nikam – stěhování tedy není podmínkou pro sjednání této služby.