12.9.2021

Zkoumání léčiv

Od devene

Věda a vědci se neustále zdokonalují a získávají nové poznatky. Vnímáme to každým dnem, co dříve nebyly lékařské procedury pro různé nemoci a lidé na ně umírali, dnes je vyléčí na počkání. Není to samozřejmě nijak lehké, neboť vědec musí mít znalosti, již ze života nebo ze studií. Poté veškerá data zpracovává teoreticky, a nakonec při získané finanční podpoře se pokouší o praktické použití a zkoumání. Pokud zůstaneme při lékařství, pak léčivo bývá z počátku použito na zvířata a až poté na malé skupiny lidí. Když se množství vedlejších účinků neobjeví, pak se pokračuje na větší skupiny lidí, ale jakmile se vedlejší účinky objevují nemile často nastává problém a vědci nesmí léky dále distribuovat.

vědci zkoumají

Pokouší se tedy o zlepšení, přimíchání nových přísad nebo o úplně rozdílně zpracované léčivo, dokud se jim to nepodaří, neztratí trpělivost či jim nedojdou finance na nulu. Jakmile jde všechno podle plánu, pak podávají léčivo dalším dobrovolným účastníkům a zkoumají kladné i záporné účinky. Jeden z posledních kroků k dosažení vlastního výrobku je ozkoušení léků na lidech s náchylnějšími na nemoci. Ne každá skupina vědců to dělá, avšak bývá tomu tak. Zde pochopitelně probíhají největší problémy, ale pokud se prokousají i přes to nic závažného vědcům nebrání, aby se staly distributory jejich nového léku a poslaly jejich léčivo do oběhu lékáren. Pokud tím závažným nemyslíme případný nedostatek financí.

chemická aparatura

Pokud se otočíme do nedávné minulosti, veškerý proces se dokáže mnohonásobně urychlit. Ano, mám tím na mysli vakcínu proti viru Covid19. Jediné, co pro to je potřeba bylo neskutečné množství peněz pro zkoumání. Jejich vakcína mohla být dodávána pro větší skupiny lidí a tím i lepší zkoumání vedlejších účinků na lidech. Rychlost, s kterou byla vakcína vytvořena se stala i důvodem, proč dezinformátoři tvořili dezinformační články o vzniku pandemie a vzniku vakcíny.