Už jste slyšeli o pěstování mladých výhonků rostlin?

Pokud ještě ne, jistě se vám vyplatí, když se o tento postup budete zajímat. Vypěstovat si zásobu vitamínů a jiných důležitých látek je tímto způsobem hračka. A co je důležité, jedná se o činnost vhodnou naprosto pro každého – nejen, že je až směšně jednoduchá, ale navíc vás nemusí stát více, než pár korun, a to doslova.
Jediný pravidelný výdaj, který v této souvislosti budete mít, je ten, který je spojený s koupí semínek. Všechno ostatní lze využívat opakovaně a můžete si poradit i svépomocí.bílý hrách, semena
To, co semínka potřebují k tomu, aby nastartovala klíčení, má doma každý z nás – je k tomu potřeba pokojová teplota, světlo a voda. Takže vaším jediným úkolem při pěstování mladých výhonků rostlin bude, abyste semena pravidelně prolévali vodou.
K tomu se vám bude hodit praktická nádoba – ideálně speciální sklenice na klíčení https://www.nakliceno.cz/misky-a-sklenice-na-kliceni/, kterou seženete skrze elektronický obchod za pár stovek korun. A tím vaše investice do pěstování končí.
Tato sklenice má ve víku integrované praktické síto, takže prolévání semínek díky ní bude hračka a v žádném případě se vám nestane, že by vaše úroda odplavala do výlevky. Samozřejmě je zhotovena z kvalitního, a zdravotně nezávadného materiálu.
Pokud jde o semena, jejich volbě byste měli věnovat maximální pozornost. Právě na jejich kvalitě záleží to, co vám vaše úroda přinese. Jestliže má být opravdu výživná a v té nejvyšší kvalitě, volte semena pocházející ze zaručené produkce vysoké jakosti, třeba bio.semenáče, ředkvičky, půda
Ať už však budete nakupovat kdekoli, v každém případě byste se měli vyhnout nákupu chemicky ošetřených semen, která představují velké riziko pro vaše zdraví a můžete skončit i v nemocnici. Stačí, když si nedáte pozor a v běžném zahradnictví koupíte semena mořená – právě těm byste se měli už zdálky vyhnout. Chcete-li mít jistotu, že nešlápnete vedle, nakupujte ve specializované prodejně.